Krypton3

Podlahová reprosoustava
Základní vlastnosti
  • Konfigurace třícestného designu se dvěma středovými reproduktory (nebo dvěma středobasovými reproduktory) v kardioidním krytu umístěném svisle nad a pod výškovým reproduktorem, paralelně fungující pro třícestnou výhybku.
  • Vysoce inovativní kardioidní středový rozsah umožňuje Kryptonu3 fungovat dobře v malých místnostech, poblíž velkých oken a za jiných akustických neregulérností, s nimiž si jiné tradiční reprosoustavy nedokáží poradit.
  • Zahrnuje technologii U / D / D – Uniformly Direction Diffusion – která pomáhá reproduktorům udržet jejich jasnost a přirozenost a snižují nežádoucí odrazy zvuku od boční i zadní stěny.
  • Basové reproduktory jsou umístěny na boku (ve větraném krytu), tudíž je lze umístit směrem dovnitř (pro standardní umístění v místnosti) nebo ven (pro širší zvukovou scénu).
Technická specifikace

Princip fungování
3-pásmový, odvětrávaný

Reproduktory
1 ″ titanový (integrátor) výškový reproduktor
2 x 8 ” papyrusový středový reproduktor
10 “ hliníkový basový reproduktor

Hmotnost
72 kg

Crossover
160 Hz / 1600 Hz

Citlivost
89 dB

Frekvenční odezva
21 – 25.000 Hz -3dB

Doporučené napájení
100 – 300 W

Ručně vyráběné ve Finsku

Barevné provedení

Monochrome

Podrobně

Sen, který stojí za to sledovat

S množstvím špičkových značek reprosoustav na trhu, procházením hodnocení nejrůznějších hudebních znalců, čelí člověk řadě výzev při výběru modelu vzhledem k tvrzením o „nejlepším zvuku“. Zaprvé, v tomto pátrání po zvukovém „svatém grálu“ je důležité definovat, co se rozumí „nejlepším zvukem“. Například je to jednotka, která nahrávání zaokrouhluje nahoru – maskováním jeho vad – a zároveň přináší „příjemný“ konečný produkt pro uši z originálu? Alternativně je to podrobný, odhalující a emocionálně poutavý zvuk, který komunikuje se skutečným záměrem umělce? Zadruhé musíme zvážit, jak tyto reproduktory zapadají do našeho poslechového prostředí. Jsou pro náš pokoj příliš velké nebo příliš malé? Jak se budou chovat vzhledem k akustice místnosti? Budou znít stejně dobře, pokud změníme místnost nebo dokonce změníme bydlení?

Amphion řeší tyto problémy prostřednictvím svého Kryptonu3. Tento projekt probíhá po dobu více než 15-ti let vývoje a zdokonalování. Aktualizovaný Krypton3 je vysoce inovativní třípásmová referenční reprosoustava a nástupce mnohonásobně oceňovaného jmenovce – Krypton2. Nyní Krypton3 umožňuje posluchačům užít si plný rozsah, orchestrální vystoupení na realistické úrovni bez vlastnictví koncertního sálu – přímo uprostřed vlastního obývacího pokoje.

 

Aktualizovaný Krypton3 využívá zcela přepracovaný crossover využívající revoluční přístup Amphionu při jeho realizaci. Tento vývoj byl ve společnosti původně iniciován díky studiové řadě, kde je přesnost reprodukce a detail extrémně důležitý. Vysoce inovativní kardioidní středový rozsah integrovaný do reproduktorů Krypton3 umožňuje mimořádně dobrý výkon – dokonce i v malých místnostech nebo v blízkosti velkých oken. Krypton3 disponuje jedinečným designem což se projevuje v tom, že akustika místnosti je irelevantní, protože jednotka si snadno poradí s jakoukoli zvukovou nesrovnalosti, s nimiž si tradiční reprosoustavy nemohou poradit.

Design Krypton3 dále minimalizuje nežádoucí odrazy od bočních i zadních stěn (nad 20 dB), takže slyšíte méně z místnosti a více z reprosoustav. Unikátní crossover, spolu s novou dvojitě ventilovanou trubicí a proprietárním papyrusovým 8 ” středovým pásmem dělají hudební poselství lepší než kdykoli předtím. Jasnost středního pásma a vlnovod, spojený se silou a bezprostředností, jsou schopny rozhýbat obrovské množství vzduchu při zachování nuancí.

Galerie

Video